Dariusz Niebudek w bardzo poważnej komedii "Mąż mojej żony"!

 

16 grudnia miało miejsce niezwykłe wydarzenie teatralne - premiera bardzo poważnej komedii "Mąż mojej żony" Miro Gavrana, najwybitniejszego współczesnego dramatopisarza chorwackiego, w przekładzie Anny Truszyńskiej.

Pokaz przedpremierowy odbył się 27 listopada w sali kinowej Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach i przyjęty został przez publiczność niezwykle ciepło :)

Kolejne spektakle w najbliższym czasie będzie można zobaczyć w Chorzowie i Siemianowicach Śląskich, a szczegóły znajdują się w kalendarium teatralnym :)

Błyskotliwy i dowcipny dialog, zabawne sytuacje, nagłe zwroty akcji gwarantują wieczór pełen śmiechu i wrażeń.
Spektakl w reżyserii Henryka Adamka, a na scenie dwóch Dariuszów - Niebudek i Wiktorowicz :)

 

 

  Dariusz Niebudek w obsadzie musicalu "Karol"!

 

25 lutego 2017 roku w TAURON Arenie Kraków odbyła się światowa prapremiera musicalu „Karol” – pierwszego polskiego musicalu o życiu Św. Jana Pawła II. Publiczność obejrzy niezwykły spektakl taneczny, aktorski i wokalny, stworzony na podstawie biografii Karola Wojtyły.

W postać Papieża wcielił się znakomity polski aktor śpiewający, Jacek Kawalec. W obsadzie musicalu znaleźli się ponadto m.in. Anna Wyszkoni oraz Piotr i Wojciech Cugowscy w roli przyjaciół Karola Wojtyły, a także Dariusz Niebudek w roli Księdza Stanisława oraz Żebraka. Gwiazdą specjalną widowiska była Edyta Geppert, która wystąpiła w musicalu z utworami z własnego repertuaru.

 

 

Musical „Karol” to widowisko utrzymane w konwencji muzyki współczesnej. Reżyserem spektaklu jest Krzysztof Korwin-Piotrowski, kierownik artystyczny Gliwickiego Teatru Muzycznego, jednej z najlepszych scen musicalowych w Polsce. Muzykę do musicalu napisał Filip Siejka, warszawski kompozytor, autor przebojów takich artystów jak Patrycja Markowska, Natalia Kukulska, Michał Bajor, Zbigniew Wodecki czy zespołów Perfect i Feel. Za stronę wokalną „Karola” odpowiada z kolei Katarzyna „Puma” Piasecka - piosenkarka, pianistka, kompozytorka, stypendystka Berklee College of Music w Bostonie w Stanach Zjednoczonych.

 

„Karol” to spektakl, jakiego w naszym kraju dotąd nie było. Pierwszy polski musical poświęcony życiu Jana Pawła II skupi na scenie gwiazdy muzyki oraz artystów najlepszych scen teatralnych i musicalowych Warszawy, Małopolski i Śląska. –Musical „Karol” to połączenie znakomitej, współczesnej muzyki, spektakularnej choreografii i widowiskowych multimediów. Za pomocą takich środków wyrazu opowiemy o życiu Karola Wojtyły, od czasów jego dzieciństwa do śmierci 2 kwietnia 2005 roku. Przedstawiana przez nas historia bywa zabawna, pogodna i pełna ciepła, ale bywa też dramatyczna, wzruszająca, nostalgiczna, chwytająca za serce. Tak jak biografia Jana Pawła II, fabuła musicalu pełna jest zaskakujących zwrotów akcji i nieoczekiwanych zdarzeń, które sprawiają, że ponad dwugodzinny spektakl trzyma widza w napięciu od początku do końca. Musical daje wiele okazji, by śmiać się do rozpuku, ale i płakać ze wzruszenia – przekonuje Michał Kaczmarczyk, autor scenariusza i tekstów piosenek do musicalu „Karol”. –Historia, którą przedstawiamy na scenie, skonstruowana została w taki sposób, by przez pryzmat biografii Karola Wojtyły pokazać ważne i ciekawe wydarzenia czy zjawiska z historii XX wieku: wesołe dwudziestolecie międzywojenne, tragedię II wojny światowej, relacje Państwo-Kościół w okresie PRL, zryw „Solidarności” czy upadek komunizmu – wylicza Kaczmarczyk. -Przedstawimy musical o Karolu Wojtyle, jakiego Polacy kochają. Scenariusz spektaklu zawiera m.in. wiele nieznanych anegdot z życia Papieża, pokazujących mądrość i serdeczność Jana Pawła II, a także mnóstwo odniesień do wspaniałej, polskiej historii XX wieku.

 

Blisko 40 wokalistów, aktorów i tancerzy. 60 statystów. 3 tiry dekoracji, oświetlenia, konstrukcji scenicznych i multimedialnych. Rockowe gitary, nostalgiczne skrzypce, klasyczny fortepian i dynamiczna perkusja. 9 tysięcy widzów w największej hali widowiskowej w Polsce. Blisko 200 osób pracujących przy produkcji i realizacji spektaklu. Te liczby najlepiej świadczą o rozmachu, z jakim przygotowywana jest premiera widowiska „Karol”. –Oprawę świetlną musicalu zapewnią realizatorzy, którzy pracowali dotąd m.in. przy koncertach takich zespołów jak Feel, Enej, Pectus, Gregorian czy Golec Uorkiestra. Z kolei projekcje multimedialne wykona zespół specjalizujący się w wielkich pokazach świetlnych, takich jak mapping 3D - mówi Michał Kaczmarczyk.

(źródło: materiały prasowe musicalu "Karol")

Więcej informacji na oficjalnej stronie spektaklu: www.musical-karol.pl

 

  Dariusz Niebudek w obsadzie musicalu "Bulwar zachodzącego słońca"!

 

Andrew Lloyd Webber sięgnął do klasyki kina, o czym nie zawsze się pamięta – jego musical Sunset Boulevard (1993) jest bezpośrednią adaptacją legendarnego filmu o tym samym tytule (1950) w reż. Billy'ego Wildera. Filmu z muzyką Franza Waxmana, urodzonego chorzowianina, który za swoją kompozycję do tego obrazu otrzymał Oskara. Kolejne dwa Oskary przypadły autorom scenografii i scenarzystom. Poza tym film był nominowany do Oskara jeszcze w ośmiu kategoriach.
 
Musical miał prapremierę 12 lipca 1993 r., w nowo wówczas wyremontowanym Adelphi Theatre w Londynie, w którym przez kolejne lata Andrew Lloyd Webber wystawiał swoje najgłośniejsze musicale.
 
Bankrutujący scenarzysta Joe ukrywa się przed wierzycielem. Trafia do posiadłości Normy Desmond, wielkiej niegdyś gwiazdy kina niemego. Aktorce wydaje się, że powróci jeszcze na ekrany przy okazji występu w filmie według jej własnego scenariusza. Spotkanie z Joe Norma traktuje jako szczęśliwy zbieg okoliczności i prosi go o pomoc przy pisaniu tekstu. Wkrótce starsza kobieta zakochuje się w scenarzyście, niestety – bez wzajemności. Ich skomplikowana relacja, pełna namiętności i zmienności prowadzi do nieprzewidzianego i tragicznego zakończenia.

Prapremiera odbyła się 21 kwietnia na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie :)

Na scenie znakomita obsada, m.in.: Artur Święs, Maria Meyer, Dariusz Niebudek i Wioletta Białk :)

źródło: www.teatr-rozrywki.pl