Krakowski Salon Poezji

 

21 stycznia w samo południe Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej gorąco zaprasza na kolejną odsłonę cyklicznego Krakowskiego Salonu Poezji :)

Tym razem widzowie usłyszą przepiękne wiersze Leonarda Cohena, a także jego pieśni w wyjątkowej interpretacji Dariusza Niebudka. Przy fortepianie zasiądzie znakomity pianista młodego pokolenia - Mateusz Ulczok!

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.mckrudasl.pl/index.php/repertuar/styczen/551-krakowski-salon-poezji-w-rudzie-slaskiej

  Dzień Babci i Dziadka z.... Darkiem Niebudkiem :)

 

21 stycznia to dzień wyjątkowy :) to Święto wszystkich Babć i Dziadków!

Kto ma ochotę na znakomitą zabawę i dużą dawkę dobrego humoru to niech się wybierze do Domu Kultury w Bielszowicach! Tam o godz. 17.00 Darek Niebudek zaprasza na swój autorski recital połączony z elementami kabaretowymi!

 

  KONCERT MILIAN ORCHESTRA w Chorzowskim Centrum Kultury!

 

Kto ma ochotę pozytywnie zakończyć pierwszy miesiąc nowego roku, to koniecznie musi odwiedzić 31 stycznia Chorzowskie Centrum Kultury :) Tam o godzinie 19.00 szykuje się niezwykła muzyczna podróż z Orkiestrą Jerzego Miliana - legendy muzycznej sceny!

W 1974 roku powstała Orkiestra Rozrywkowa Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach. Założycielem i dyrektorem był wybitny wibrafonista jazzowy Jerzy Milian.

W czasie swojej działalności orkiestra ta nagrywała utwory rozrywkowe, jazzowe, współpracowała z najlepszymi wokalistami i instrumentalistami. Nagrywała programy telewizyjne i brała udział w największych festiwalach organizowanych w Polsce. Koncertowała również za granicą w takich krajach jak; Węgry, Szwecja, Czechosłowacja, Niemcy, Rosja. W 1991 roku orkiestra została rozwiązana.

W 2013 r. na początku grudnia, zebrała się grupa byłych muzyków, pasjonatów tej orkiestry i postanowiono reaktywować Orkiestrę Jerzego Miliana. 4 stycznia 2014 roku, w siedzibie Polskiego Radia Katowice doszło do historycznego koncertu reaktywowanej orkiestry pod nazwą BIG BAND MILIAN ORKIESTRA. Zmienił się również repertuar big bandu, który w chwili obecnej wykonuje muzykę swingową, soul, jazz-rock, blues itp.

W sierpniu 2016 r. big band wystąpił na Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Rybniku. Solistą był znakomity trębacz z Nowej Zelandii Vaughn Roberts. MILIAN ORKIESTRA z powodzeniem wykonuje różne gatunki muzyki swingowej, jak również znane standardy jazzowe.

Obecnie dyrygentem big bandu jest znakomity pianista, pedagog, wykładowca na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach prof. Andrzej Zubek.

Na scenie z orkiestrą wystąpią Elżbieta Wacławek-Czmok oraz Bernard Maseli. Koncert poprowadzi Dariusz Niebudek, dla którego jest to wyjątkowa podróż sentymentalna :)

  Koncert Tribute to Leonard Cohen w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej :)

 

 

Pomysł na koncert „Jeśli wola Twa zaśpiewam pieśń. Tribute to Leonard Cohen” powstał wśród artystów związanych z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. Tak o tej inicjatywie mówi Rafał Sawicki: „To był początek listopada 2016 roku, kiedy rozmawialiśmy o tym, żeby zorganizować Muzyczne Zaduszki na Cmentarzu Żydowskim. Pomysł świetny, ale jaki materiał, kogo wspomnieć w takim miejscu, w takim czasie? Nie minęły dwa tygodnie a życie – niestety – samo przyniosło odpowiedź: 11 listopada 2016 roku odszedł Leonard Cohen. Jego twórczość jest ze mną od ponad 30 lat – i jestem pewien, że dla wielu z Was to również wyjątkowa postać. W gronie znakomitych artystów chcemy wspomnieć Leonarda w jedyny możliwy sposób: śpiewając jego piosenki.”

Premiera koncertu piosenek Leonarda Cohena miała miejsce na początku listopada 2017 roku na Cmentarzu Żydowskim. W związku z zainteresowaniem tym wydarzeniem zapraszamy na jego powtórkę – tym razem na Dużej Scenie Teatru Polskiego. Zaśpiewają artyści Teatru Polskiego: Rafał Sawicki, Adam Myrczek i Marta Gzowska-Sawicka oraz aktorzy gościnni: Dariusz Niebudek, Andrzej Trojak i Justyna Masny. Zagrają: Marcin Żupański, Wojciech Golec, Arkadiusz Wiech, Piotr Górka, Sylwester Malinowski.

A ten piękny i wspaniały koncert już 1 marca o godz. 19.00. DO ZOBACZENIA! :)

 

 

  Muttertag... czyli Dzień Matki po naszymu :)

 

Gdzie? - w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu

Kiedy? - 27 maja 2018 roku

A kto wystąpi? - znakomici wykonawcy z Polski oraz Niemiec: zespół Metrum, Grażyna Bieniek-Żaak, Danuta Wiśniewska, Die Wildecker Herzbuben, Transalpin, Seniorita oraz... Dariusz Niebudek :)