Koncert dla Benia. Artyści żegnają Bernarda Krawczyka... - Teatr Śląski, 24 września, godz. 19.00

 

Grał dla nas ponad 60 lat… W filmach, w telewizji, ale przede wszystkim na teatralnych deskach, z których nie schodził do ostatnich chwil aktywnego zawodowo życia. Jeszcze przed chwilą Bernard Krawczyk świętował z zespołem rolę w „Himalajach” (prapremiera w maju 2018), a publiczność oklaskiwała go wciąż w „Piątej stronie świata”, muzycznym tytule „Wujek.81. Czarna ballada”, przedstawieniu „Conrad” czy kameralnym monodramie „Śmieszny staruszek”. Odszedł niespodziewanie w sierpniu tego roku.

Teraz my zagramy dla niego – by pożegnać Mistrza, wielkiego Aktora i Przyjaciela. Zapraszamy na szczególny wieczór w gronie aktorów i artystów z regionu, którzy będą wspominać Benia, bo tak najczęściej pozwalał się nazywać.

Wieczór poprowadzą Robert Talarczyk (dyrektor Teatru Śląskiego) oraz Ewa Niewiadomska (Polskie Radio Katowice).

 

W koncercie zaśpiewa także Dariusz Niebudek, dla którego Benio był niezwykle ważną postacią - mistrzem, wzorem, przyjacielem.

 Leonard Cohen w intymnych zwierzeniach!

 

"Leonard Cohen w intymnych zwierzeniach", czyli różne oblicza najpiękniejszych emocji w piosenkach i wierszach Leonarda Cohena. To opowieść o związku duchowości i cielesności, mistyki i miłości, pragnieniach i marzeniach, a także wiele soczystych anegdot z biografii barda. W programie m.in. ,,Niebieski prochowiec", ,,Zuzanna", ,,Alleluja" oraz wybór mało znanych tekstów poetyckich.

W roli Leonarda Cohena - Dariusz Niebudek! Całość poprowadzi Nina Siwy, a przy fortepianie zasiądzie Mateusz Ulczok.

Najbliższy koncert odbędzie się 11 października w Kawiarni Kamienica w Chorzowie :)