Jeden z najpopularniejszych aktorów na Śląsku. Moderator, kabareciarz, wokalista.

Laureat prestiżowej nagrody "Hanysy 2011" przyznanej przez kabaret RAK za propagowanie kultury i tradycji Śląska.

  • fot. Magdalena Pierwocha
  • fot. Agnieszka Perzyńska
  • fot. Paweł Janicki
  • fot. Joanna Glapińska

20 września 2010 roku w Chorzowskim Centrum Kultury obchodził Jubileusz 25-lecia pracy artystycznej i został uhonorowany przez Prezydenta Miasta Chorzowa Medalem im. Teodora Kalidego za osiągnięcia w dziedzinie kultury.

Rok 2010 to także moment otrzymania "Złotej Maski" za role Maxa Białystoka oraz Roger'a de Bill w musicalu "Producenci" w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. 

Dariusz Niebudek to również laureat nagrody ZASP dla Młodych Aktorów im. Leny Starke oraz Nagrody Wojewody Katowickiego dla Młodych Twórców.

Szerokiej publiczności znany z TVS Silesia, gdzie był gospodarzem "Listy Śląskich Szlagierów", a także współprowadzącym programy "Okno na południe" oraz "Wakacje z TVS". Prowadził także teleturniej pt. "Fajniste Fafloki" emitowany w TVP3 Katowice. Widzom zapadł w pamięć także jako słynny barman z reklamy piwa Warka "Uznanie na Śląsku" z Jerzym Dudkiem, jak również zabawny pan Janeczek w "serialu" reklam Polbanku. Na szklanym ekranie obecny jest także w wielu serialach. Współpracuje również z rozgłośniami radiowymi, studiami dubbingowymi oraz z Wydziałem Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, gdzie chętnie uczestniczy w projektach początkujących twórców.

Dariusz Niebudek to aktor wszechstronny, a wieloletnie doświadczenie sceniczne, aktorskie, kabaretowe oraz umiejętności wokalne pozwoliły na rozwinięcie działalności również w dziedzinie pracy estradowej. Jako konferansjer z wielkim powodzeniem prowadzi eventy firmowe, imprezy promocyjne, plenerowe, pikniki czy bale. Brał udział w Śląskich Urodzinach Kazimierza Kutza w Teatrze Rozrywki, a w grudniu każdego roku uczestniczy w Obchodach Pacyfikacji Kopalni Wujek w Katowicach.

Dodatkowym atutem Dariusza Niebudka jest umiejętność perfekcyjnego posługiwania się gwarą śląską, a także góralską oraz dialektem wschodnim.

Przygotowanie zawodowe – Eksternistyczny Egzamin Aktorski – Aktor Dramatu, 1995 rok


 Członek ZASP od 1995 roku

 Prawo jazdy kat. B oraz własny samochód

 Umiejętności – taniec, śpiew, jazda konna, jazda na nartach, tenis

 Umiejętność posługiwania się gwarą śląską, góralską oraz dialektem wschodnim

 Wzrost – 176 cm

 Waga – 75 kg

 Kolor włosów – szatyn

 Kolor oczu – piwne